PWSZ na Spotify PWSZ na YouTube Helpdesk
08 maja 2020

Kolejny partner Erasmus+ !

Kolejny partner Erasmus+ !

Otrzymaliśmy podpisaną umowę z kolejną instytucją partnerską z którą będziemy współpracować w ramach Programu Erasmus+. Dlatego też oficjalnie i z nieukrywaną radością pragnę poinformować, że nowym partnerem został bułgarska Akademia Obrony Narodowej im. Wasyla Lewskiego (nazwa ang. Vasil Levski National Military University) z siedzibą w Wielkim Tyrnowie.
Umowa została podpisana do końca obecnego okresu Programu Erasmus+ czyli do końca 2021 r. z możliwością przedłużenia o kolejne 6 lat. Obejmuje możliwość wymiany pracowników i studentów Instytutu Gospodarki i Zarządzania Przestrzenią z kierunków:
• bezpieczeństwo narodowe,
• ekonomia,
• logistyka.
Warto nadmienić, że Wielkie Tyrnowo (bułg. Велико Търново – ang. Veliko Tarnovo) to miasto położone w północno-centralnej Bułgarii nad rzeką Jantrą, u północnych podnóży Starej Płaniny, około 240 km na północny wschód od Sofii. Jest jednym z najstarszych miast w Bułgarii, historycznie trzecią stolicą państwa, symbolem bułgarskiej niepodległości i państwowości. Jest nieco większe od Leszna, gdyż zamieszkuje je około 71 tys. mieszkańców.
Głęboko wierzymy, że sytuacja epidemiologiczna w przyszłym roku akademickim umożliwi wyjazd do nowej instytucji partnerskiej. A wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt mailowy: dwz@pwsz.edu.pl